Martina Rosecká
Na Dolech 73, 586 01 Jihlava
E-mail: m.rosecka@seznam.cz

Typy ošetření

Přecitlivělost se může objevit v jakémkoliv věku a u všech typů pleti. První reakcí přecitlivělosti je
většinou zarudnutí nebo masivní zčervenání, otoky, svědění, pálení, nepříjemný pocit napětí, šupinatění,
červené skvrny a až alergická reakce.Aby se mohla pokožka těmto reakcím bránit, případně je i zmírnit, potřebuje speciální pěstící přípravky ke zklidnění a ochraně proti negativním vlivům životního prostředí. Je vhodné aby tyto přípravky zároveň stimulovaly aktivní složky pleti a podporovaly přirozený ochranný systém.

Také u salonních kosmetických ošetření se pokud možno vyvarujeme masivního napařování, mechanických peelingů, čištění rotačními kartáčky a podobných dráždivých ošetřovacích metod.

Jednou z možností jak o tuto pleť pečovat je ošetření řadou produktů Sensitive Secrets.

V průběhu života pleť vlivem různých faktorů stárne a proto s přibývajícím věkem je i důležitá kvalitní a efektivní péče o pokožku. Stárnutí se projevuje ztenčením pleti, snižuje se odolnost, hydratace a elastičnost, zpomaluje se látková výměna. Velmi negativně působí dehydratace, nadměrné slunění bez ochranných přípravků, špatná nebo nedostatečná péče opleť a v neposlední řadě také stres a špatné stravovací návyky.

Firma Janssen cosmeceutucal care nabízí pro tento typ pleti specielní přípravky vyvinuté ve spolupráci s laboratoří Dr. Sachera. Tyto přípravky obsahují kromě obvyklých účinných látek i novinky, jako např: Reduktin - výtažek z ovesných proteinů, který zlepšuje vzhled pokožky, vyrovnává vlhkost, podporuje tvorbu buněk a zrychluje regeneraci. Desaron - kombinace kolagenu a hylauronové kyseliny, zvyšuje obsah vlhkosti, má vypínací a zjemňující efekt. Borretsch - bylinný výtažek, obsahující potassium a vápník, tyto látky podporují krevní oběh a celkově zklidňují pleť. Squalene- přírodní komponenty kožního mazu, slouží jako prevence dehydratace.

Nejčastěji se problémy s vřídky, pupínky a neštovičkami objevují u mastné pleti. Mazem a nečistotou zaplněné póry vytváří celkový obraz aknózní pleti. Tato vada se většinou poprvé projeví v pubertě, ale často může přetrvat až do dospělosti. Příčin může být mnoho, např. vliv konzumované potravy, nedostatek tekutin, hormonální nerovnováha, ale také vnější vlivy a to v neposlední řadě i nedostatečná péče o pleť.
Úkolem moderní kosmetiky je návrat mastné a nečisté pleti do normálního stavu a kvalitní hloubkové čistění. U těžkých forem akné je velmi výhodná spolupráce s dermatologem, nebo laserovým pracovištěm.Nejdůležitější je však každodenní péče o pleť vhodnými kosmetickými přípravky.

Ošetření očních partií vyžaduje zvláštní péči. Jedním z důvodů je, že pokožka v okolí očí je velmi tenká a daleko méně zásobena podkožním tukovým vazivem.
Negativními vnějšími vlivy a především světlem je neustále poškozována struktura pokožky, probíhají zde i velmi intenzivně oxidační reakce. Navíc jsou tyto partie namáhány neustálým pohybem mimických a okohybných svalů.

Pro udržení kvality pleti je nutné zásobit okolí očí dostatečným množstvím zvlhčujících látek, jemnými rostlinnými oleji, účinnými antioxydanty a ostatními přípravky vhodnými k posílení kolagenových vláken.

Kosmetické ošetření v saloně musí řešit problém pleti např. temné kruhy kolem očí, opuchliny, předčasné vrásky, nebo výrazná dehydratace. Je nutné brát ohled i na věk zákaznice.

Jedná o výrobky, které stojí na rozmezí mezi kosmetikou (protože mají velmi dobrou snášenlivost) a farmacií (díky své vysoké účinnosti). Veškeré výrobky jsou vyráběny podle přísných evropských norem a kvalita je mimo jiné garantovaná certifikátem ISO 9001, který je každoročně úspěšně obnovován.